GİZEMLİ BÜYÜCÜ V ! | DEVIL MAY CRY 5 TÜRKÇE BÖLÜM 3Beni instagram,twitter ve twitch sayfalarımdan takip ederek destek olabilirsiniz.

Instagram ►https://goo.gl/DvMBXN
Twitter ► https://goo.gl/vKrsBg
Twitch ► https://goo.gl/Ldfz2p

Videoyu Beğendiyseniz ;

Kanalı takip etmeyi , videoyu beğenmeyi ve yorumlarınızı bizimle paylaşmayı lütfen ihmal etmeyiniz.İyi Seyirler …

Merhaba Ben Mete Özbey , Youtube Türkiye oyun videoları, bur da dev gibi bir aile için her gün yeni video yüklüyorum. Kanalımda oyun gaming , eğlence , challenge , komedi , şaka , şarkı , vlog , montaj , tepki ve benzeri bir sürü video paylaşıyorum. Destek için beğenmeyi ve abone olmayı unutmayın !

Devil May Cry 5 (DMC5) Walkthrough Gameplay Part 1 includes a Review, Prologue Intro, Campaign Mission 1: Nero of the Devil May Cry 5 Story for PS4 Pro, Xbox One X and PC. My Devil May Cry 5 Gameplay Walkthrough will feature the Full Game Story Campaign for Nero, Dante and V. Devil May Cry V Walkthrough Gameplay will include a Review, Story, Intro, All Missions, Secret Missions, Cut Scenes, Cinematics, Full Game, Bosses, Nero, Dante, V, V is Vergil, Griffon, Shadow, Nightmare, Nico, Lady, Trish, Ex Color Costumes, Abilities, OST, Soundtrack, Development Cutscenes, The Void, Gallery, S Rank, SSS Rank, Single Player, Campaign and more until the Ending of the Single Player Story. Thanks Capcom for Devil May Cry 5!

Devil May Cry 5 missions include: Prologue, Mission 1: Nero, Mission 2: Qliphoth, Mission 3: Flying Hunter, Mission 4: V, Mission 5: The Devil Sword Sparda, Mission 6: Steel Impact, Mission 7: United Front, Mission 8: Demon King, Mission 9: Genesis and more!

Devil May Cry 5 is an action-adventure hack and slash video game developed and published by Capcom. It is the fifth installment of the mainline Devil May Cry series. The gameplay will feature the return of Dante and Nero as playable characters, along with a new character, named “V”.

The story takes place several years after the events of Devil May Cry 4. A man known as “V” comes to the Devil May Cry office to hire Dante to solve a series of demon attacks occurring across the world. Meanwhile, Nero has set up his own demon hunting agency based out of a van adorned with a neon “Devil May Cry” sign Dante gave him with support by his engineer Nico, who built him a robotic prosthetic arm called the “Devil Breaker” after his original Devil Bringer arm was taken by a mysterious hooded individual. Nero’s hunt for the hooded figure, a powerful demon named Urizen, brings him to Red Grave City, which Dante deduces as the epicenter of the demon attacks. The city then becomes ground zero for the growth of the Qliphoth tree, as Urizen nourishes its fruit with human blood so he can consume it and become king of the Underworld.

source

39 Replies to “GİZEMLİ BÜYÜCÜ V ! | DEVIL MAY CRY 5 TÜRKÇE BÖLÜM 3”

  1. Sevgili Mete diger bölümleri bekliyoruz. Seni sevdiğimiz icin. Her yerde oyunun tamamlanmış bölümleri mevcut rdr2 gibi hızlı gitse şu oyun uzun zamandır bekleyen bir dmc hayranı olarak söylüyorum bunu.Her gün bir dolu bölüm düsüyor sayfama ingilizce bilmeme rağmen senin yorumun ile olan bölümleri bekliyoruz nacizhane ricam budur diğer bölümleri bekliyoruz.

  2. abi biliyorum illa 5b beyeni gerek diger bölüm için ama bu seriyi sevmeyenler var biz bu seriyi beklerken onlar istemiyor bu seriyi 3b beyeni yapsan birkereligine lütfen isteyenler +1 lesin senden tek ricam bu

  3. Abi bölümleri uzun çek lütfen zaten beyenende olmuyo adam gibi video çeken bir sen varsın hem sende çok seviyorsun oyunu gün içinde yapacak hiçbir şey yok lütfen daha uzun çek

  4. Japonca dub var diye biliyorum Japonca dublaj yaparsan sevinirim. Altyazılı ing dub Japonca. Japocca seslendirme ler çok hoş söylenişi o yüzden rica ettim

Comments are closed.